Α.Σ.Υ. - Π.Γ.Ν.Ι. Μείωση αιθουσών στα πρωϊνά χειρουργεία, με ταυτόχρονη αύξηση στα απογευματινά!!! Δείτε την ανακοίνωση εδώ.

Δείτε την απόφαση Διοικητή στις 19.07.2024 εδώ.

Δείτε την απόφαση Διοικητή στις 02.07.2024 για τα καθημερινά χειρουργεία εδώ.

Δείτε την απόφαση της Επιτροπής Χειρουργείων εδώ.

Δείτε την απόφαση Διοικητή στις 29.03.2024 εδώ.

Μεταφέρει όλες τις δομές Ψυχικής Υγείας (Κλινικές, ΚΨΥ, Ιατροπαιδαγωγικά, Ξενώνες)  και τους υπαλλήλους με τις  οργανικές τους θέσεις από τα Νοσοκομεία στις ΥΠΕ , αλλάζοντας όλα τα εργασιακά τους δεδομένα!! για να  πετύχει ΤΟΝ ΒΑΣΙΚΟ ΣΤΟΧΟ του ν/σχεδίου δηλ. ΣΥΝΕΝΩΣΕΙ Δημόσιο με Ιδιωτικό τομέα και ΜΚΟ, σε μια ενιαία αγορά υπηρεσιών με ιδιωτικοοικονομικά κριτήρια!!! . Αλλάζει όλο το θεραπευτικό μοντέλο σε Ψυχική Υγεία και Απεξάρτηση!!!. Συναγερμός!! Αφορά όλο το ΕΣΥ καθώς επιταχύνει στην Ψυχική Υγεία τον ίδιο στόχο που έχει για όλο το ΕΣΥ με τους νέους χάρτες Υγείας , τον νέο τρόπο προ-κοστολόγησης μέσω DRGs, την είσοδο ιδιωτών, την έξοδο γιατρών του ΕΣΥ για ιδιωτικό έργο. Το κράτος αποσύρεται από την ΕΥΘΥΝΗ για παροχή ΑΜΕΣΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΣΤΟ ΛΑΟ.(+ ένα εργατ. ατύχημα στην Ψυχιατρική που προσπαθεί να κουκουλωσει ο διοικητής του ΠΓΝΙ )

Α.Σ.Υ. - Π.Γ.Ν.Ι. "Σκιές" πάνω από τον διαγωνισμό καθαριότητας. Επιπλέον λόγοι να απορριφθεί στην συνείδηση ΟΛΩΝ. Δείτε την ανακοίνωση εδώ.

Δείτε το ΓΕΜΗ 1 εδώ.

Δείτε το ΓΕΜΗ 2 εδώ.

Α.Σ.Υ. - Π.Γ.Ν.Ι. Ο Διοικητής του Π.Γ.Ν.Ι. φέρνει ΣΗΜΕΡΑ την κύρωση του διαγωνισμού για εργολάβο στο Δ.Σ. ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.. Δείτε την ανακοίνωση εδώ.

Α.Σ.Υ. - Π.Γ.Ν.Ι. Για την επίσκεψη του Υπουργού Υγείας Αδ. Γεωργιάδη σε ΠΓΝΙ & ΓΝ Χ-ΚΩΣΤΑ. Δείτε εδώ.