Πολύ σημαντική αρνητική εξέλιξη Σ.Δ.Ι.Τ. μεταξύ Π.Γ.Ν.Ι. και της Μ.Κ.Ο. Ε.ΠΡΟ.Ψ.Υ.Η. με ζημία του Π.Γ.Ν.Ι. και της Ψυχιατρικής Κλινικής και επωφέλεια της Μ.Κ.Ο.

Παρευρέθηκα σήμερα σε συνεδρίαση του Δ.Σ. του Π.Γ.Ν.Ι. το οποίο δέχτηκε το αίτημά μου για αναψηλάφηση της ληφθείσας απόφασης της 09.08.2022 για σύμπραξη μεταξύ του Π.Γ.Ν.Ι. και της Αστικής μη Κερδοσκοπικής Εταιρίας - Μ.Κ.Ο. Ε.ΠΡΟ.Ψ.Υ.Η. επωφελεία αποκλειστικά της Ε.ΠΡΟ.Ψ.Υ.Η. υπονομεύοντας την Μονάδα Έγκαιρης Παρέμβασης στην Ψύχωση της Ψυχιατρικής Κλινικής στηρίζοντας την Ε.ΠΡΟ.Ψ.Υ.Η. να φτιάξει την δική της Μονάδα στεγάζοντας την δωρεάν στο ενοικιαζόμενο από το Γ.Ν. Χ/κώστα κτίριο του Κέντρου Ψυχικής Υγείας στο κέντρο της πόλης, που τώρα γίνεται ορατό για ποιo λόγο το διεκδίκησε το Π.Γ.Ν.Ι. και το Πανεπιστήμιο.

Διαβάστε το υπόμνημα εδώ, υπάρχουν σημεία που θα σας εκπλήξουν για τον στόχο και την μεθόδευση.

Απόφαση Δ.Σ. συνεργασίας Π.Γ.Ν.Ι. με Ε.ΠΡΟ.Ψ.Υ.Η. εδώ.

Πρόσκληση Υπουργείου Υγείας για δομές ψυχικής υγείας. εδώ.

Απόφαση Υπουργείου Υγείας για δομές  εδώ.

Ε.ΠΡΟ.Ψ.Υ.Η. προσλήψεις για μονάδα έγκαιρης παρέμβασης εδώ.