Η Δ.Α.Σ. καταγγέλλει τις εκφυλιστικές διαδικασίες συνέδριο του Ν.Τ. Α.Δ.Ε.Δ.Υ. Ιωαννίνων που πραγματοποιούνται σήμερα 31.10.2018 στο θέατρο Δ. Χατζής στα Παλιά Σφαγεία. Με την έναρξη της εκλογοαπολογιστικής διαδικασίας της Γ.Σ. οι αντιπρόσωποι του παλιού και νέου κυβερνητικού συνδικαλισμού, κυριολεκτικά «εξαφανίστηκαν» από το χώρο της Γ.Σ. προκειμένου να συνεχίσουν τα εκλογικά τους αλισβερίσια στις γειτονικές καφετέριες. Στην αίθουσα (όπως φαίνεται στο σχετικό βίντεο) έμειναν οι αντιπρόσωποι της Δ.Α.Σ. και ελάχιστοι άλλοι αντιπρόσωποι. Ο Γιώργος Πρέντζας εκ μέρους της Δ.Α.Σ. κατήγγειλε τη διαδικασία αυτή και οι αντιπρόσωποι της Δ.Α.Σ. αποχώρησαν διαμαρτυρόμενοι από την αίθουσα, παραμένοντας όμως στον χώρο του συνεδρίου. Δείτε τις δηλώσεις της Δ.Α.Σ. στο σχετικό βίντεο.